Nejbližší mše svaté: Po dobu platnosti vládního nařízení jsou veřejné mše svaté zrušeny.

Znak farnosti

Popis

Na zeleném štítě je vpravo kráčející zlatá laň se stříbrnou zbrojí. Nad hřbetem laně vpravo položený stříbrný šíp se zlatým hrotem a opeřením. Hlava štítu je modrá se třemi stříbrnými liliemi. Pata štítu je červená se stříbrným heroldským křížem.

Štít je převýšen černým kněžským kloboukem s jedním střapcem na každé straně.

Původ

Laň a šíp jsou atributy patrona farnosti sv. Jiljího.

Zelená barva štítu představuje okolní lesy hostýnských vrchů.

Modrá hlava štítu a stříbrná lilie odkazuje na část obecního znaku Chvalčova, který patří do bystřické farnosti a zároveň modrá barva a stříbrné lilie připomínají nejvýznamnější a největší mariánské poutní místo na Moravě – Svatý Hostýn, který leží na území bystřické farnosti.

Červené pole se stříbrným křížem je erb hraběcího rodu z Rottalu, patronů a stavitelů farního kostela a nejvýznamnějších majitelů bystřického panství.