Mše svaté:Bystřice p.H.: dnes v 17:30Bílavsko:dnes v 16:00Loukov:dnes v 17:30Rusava:neděle v 11:30Vítonice:dnes v 16:00

bilavsko znak

Popis

Polcený štít, v pravé zelené polovině stříbrný nůž se zlatou rukojetí hrotem vzhůru, levá polovina dělená, v horním červeném poli stříbrná lilie se dvěma vyrůstajícími růžemi, dolní pole třikrát černo-stříbrně dělené.

Štít je převýšen černým kněžským kloboukem s jedním střapcem na každé straně.

Původ

Nůž je atributem sv. Bartoloměje, patrona farního kostela. Zelená barva symbolizuje kopec Chlum, na kterém stávala tvrz a také nedaleké hory s poutním místem Svatým Hostýnem. Levá polovina vychází se znaku města Bystřice pod Hostýnem, kterého je Bílavsko součástí. Červené pole a stříbrná lilie s růžemi odkazuje na znak děkanství Holešov, kde farnost Bílavsko náleží.