Mše svaté:Bystřice p.H.: zítra v 17:30Bílavsko:zítra v 16:00Loukov:zítra v 17:30Rusava:neděle v 11:30Vítonice:zítra v 16:00

Znak

Loukov

Popis

Vpravo polcený štít. Pravé pole štítu je modro-červeně dělené. V modrém poli zlaté slunce s tváří, v červeném poli stříbrná postavená radlice. Levé pole štítu je stříbené s černou plamennou orlicí se zlatou zbrojí a červeným jazykem. Pata štítu je červená se stříbrnou lilií se dvěma vyrůstajícími růžemi.

Štít je převýšen černým kněžským kloboukem s jedním střapcem na každé straně.

Původ

Plamenná orlice odkazuje na patrona farního kostela sv. Václava. Modré pole se zlatým sluncem odkazuje na Loukov a červené pole se stříbrnou radlicí na Libosváry, které tvoří obec a farnost Loukov. Červená pata štítu a stříbrná lilie s růžemi odkazuje na znak děkanství Holešov, kde farnost Loukov náleží.